• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Brandpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren op vakblad de Loonwerker
    • Adverteren
    • Nieuwsbrief
    • Trekker van de Week
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Veenhuis Fullject X-line bemester verbreedt mogelijkheden van Brabantse loonwerker

Mest uitrijden 22 maart 2023

Veenhuis Fullject X-line bemester verbreedt mogelijkheden van Brabantse loonwerker

Loonbedrijf Rebbens uit Oud-Gastel is al jaren fervent gebruiker van Veenhuis. De nieuwe Fullject X-line bemester maakt achter een 22 kuubs mesttank inmiddels zijn uren op het bedrijf. Het is de bedoeling dat er op termijn op basis van sectiecontrole mest wordt uitgereden. De bodemvolgendheid van de splinternieuwe machine in het assortiment van Veenhuis spreekt Nicky Rebbens van het loonbedrijf in ieder geval enorm aan.

De Fullject X-line kende zijn introductie vorig najaar. Loonbedrijf Rebbens was bezig met het vernieuwen van het machinepark. Waren de pijlen in eerste instantie gericht op een investering in een nieuwe tank, sprak de lichtgewicht bemester met sectieafsluiting Nicky Rebbens ook aan en uiteindelijk is daarvoor gekozen.

“We werken op diverse gronden, waardoor bodemvolgendheid best wel stap vooruit is. Vergeleken met de oude types van Veenhuis-bemesters zie je nu dat de elementen van de bemester zich beter vormen aan de ondergrond en daardoor netjes spoorvolgend is en zich aan oneffenheden aanpast. Met het injecteren van de mest gaat dit super, daar kun je niets van zeggen.”

Zo gaat de Veenhuis Fullject X-line te werk

Het parallellogram van de bemester blijft kaarsrecht, terwijl het een slag heeft van meer dan dertig centimeter. Het doorontwikkelde element garandeert een optimale bodemaanpassing. Ook zorgt het voor een betere krachtoverdracht door rechtstreekse positionering van cilinder op het hoofdframe. De elementen met de driedelige Veenhuis Pro-schijven sturen mee, waardoor er geen zijdelingse krachten optreden bij oneffenheden. Door het doorontwikkelde Schuitemaker Hydrocare pendelsysteem houdt de bemester over de gehele werkbreedte gelijke werkdiepte. Tegelijkertijd maakt de open constructie het reinigen van machine eenvoudig en is het toegankelijk voor onderhoud.  

Op een graslandperceel op de grens van Zeeland en Brabant, tussen Rilland en Woensdrecht, haalt chauffeur Jerold Teijsen namens Loonbedrijf Rebbens optimaal profijt uit de bodemvolgendheid van de nieuwe bemester.

Werkbreedte van negen meter

De nieuwe bemester op het loonbedrijf van Rebbens heeft een werkbreedte van negen meter en houdt opgeklapt de maximale transporthoogte van vier meter. De minimale bodemvrijheid is 35 centimeter. De Fullject X-line is volgens Nicky Rebbens daadwerkelijk een stuk lichter en dat maakt volgens hem ook dat die ook lichter over het land loopt. Het Brabantse bedrijf heeft gekozen voor een twaalfvoudige verdeler. 

De vernieuwing binnen het machinepark van Rebbens betekent dat het loonbedrijf over gaat op een werkbreedte van negen meter. “We hebben drie machines, die we graag op gelijke breedte willen houden, zodat die elkaars werk over kunnen nemen.”

Veenhuis Fullject X-line vergroot mogelijkheden voor de klant

Loonbedrijf Rebbens is een onderneming zonder personeel. “We doen alleen drijfmest en huren voor het uitrijden zzp’ers met losse trekkers in, zodat ze de machine zo in kunnen pikken. Daarmee hebben we de afspraak dat als ik ze voor drie uur ’s middags bel, ze de volgende dag klaar staan. Naast het loonwerk in bemesting doe ik zelf het onderhoud en heb ik een landbouwbedrijf. Dit heeft als voordeel dat ik geen personeel heb en dus ook in rustige tijden voor hen geen werk hoef te zoeken.”

Het loonbedrijf heeft drie Veenhuis-tanks. Twee tandemassers met een inhoud van 22 kuub en een 14 kuubs machine die in hondegang kan rijden. De Fullject X-line vergroot de mogelijkheden richting de klanten. “De bemester is lichter en breder.” Ook de mogelijkheid van sectieafsluiting en NutriFlow is iets waar Rebbens mee wil werken. Veenhuis is druk bezig om dat nu passend te maken voor de werkwijze van de loonwerker. “Ze lossen alles op. En dat doen zij altijd goed.”

Tekst en beeld: Martin de Vries


HET HELE ARTIKEL LEZEN?

Je las zojuist een artikel uit vakblad de Loonwerker. Wil je meer van dit, thuis op de mat? Bekijk hier hoe.

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Strak ploegwerk op iedere grondsoort
19 mrt

Strak ploegwerk op iedere grondsoort

compacte tractoren MF
18 mrt

Nieuwe generatie compacte tractoren MF

BERGMANN introduceert nieuwe banden voor diepbedstrooiers
18 mrt

BERGMANN introduceert nieuwe banden voor diepbedstrooiers

Rototilt
17 mrt

Vier decennia met het Rototilt-draaikantelstuk

"Het is lang geleden dat we zó vroeg konden planten"
17 mrt

"Het is lang geleden dat we zó vroeg konden planten"

Toon meer

Speciaal voor jou! Nieuws over mest uitrijden

De VT5536 is niet te vergelijken met eerdere Vredo Trac’s

Van onze partner Vredo

“De VT5536 is niet te vergelijken met eerdere Vredo Trac’s”

Amazone levert Catros Pro standaard met mestverdeler

Amazone levert Catros Pro standaard met mestverdeler

De VT5536 is niet te vergelijken met eerdere Vredo Trac’s

De VT5536 is niet te vergelijken met eerdere Vredo Trac’s

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

Deutz Fahr
Ahlmann
Kverneland

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)