• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Vakpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Lemken breidt zaaitechniek verder uit met veelzijdige Solitair NT

Zaaimachine 20 november 2025

Lemken breidt zaaitechniek verder uit met veelzijdige Solitair NT

Lemken introduceert met de Solitair NT een nieuwe generatie precisiezaaiers die aansluit bij de groeiende vraag naar flexibiliteit in moderne teeltsystemen. De machine is ontworpen voor uiteenlopende werkwijzen, van traditionele grondbewerking tot mulch- en directzaai, en koppelt precisie aan efficiëntie en duurzaam bodembeheer.

De Solitair NT is vooral ontwikkeld met het oog op conserverende landbouw. De machine zaait nauwkeurig bij minimale bodemverstoring, waarbij de beproefde Equalizer-techniek uit Zuid-Afrika centraal staat. Deze zaaikouters zijn wereldwijd ingezet op grote landbouwbedrijven en staan bekend om hun robuustheid en constante zaadplaatsing.

ProDisc-kouter: nauwkeurig onder alle omstandigheden

Het hart van de zes meter brede machine is de ProDisc-enkelvoudige schijfkouter. De combinatie van een onderhoek van 10° en een helling van 7° zorgt voor een vloeiende bodemindringing met lage trekkracht. Brede dieptegeleidingswielen handhaven de zaaidiepte, ook bij wisselende bodemtypen of ongelijk terrein.

De kouterdruk, tot 340 kg is elektrohydraulisch in te stellen en optioneel automatisch te regelen. Dat maakt een gelijkmatige opkomst mogelijk in uiteenlopende omstandigheden.

Flexibel werken met meerdere componenten

De Solitair NT biedt ruime mogelijkheden voor het doseren van meerdere zaaicomponenten. Bij Single-Shot kunnen tot drie componenten via één zaaikouter worden toegediend. Met het A-B-systeem (dubbele tank) kunnen telers zaaien en bemesten in één werkgang of componenten gescheiden houden.

Via de optionele MultiHub (500 liter) kan een extra component worden toegevoegd, zowel via het kouter als via een verdeelplaat. Aansturing verloopt via Isobus en Lemken iQblue drill. Alle varianten ondersteunen halfzijdige afsluiting voor efficiënt werken en minimale overlap.

Klaar voor directzaai

Voor directzaai is de Solitair NT uit te rusten met rijenreinigers die gewasresten wegschuiven om ‘hairpinning’ te voorkomen. Ze zijn zonder gereedschap in een parkeerstand te zetten, waardoor gebruikers eenvoudig kunnen wisselen tussen omstandigheden.

De getande sluitrol achter het kouter sluit de zaaisleuf nauwkeurig af. Zowel de druk als de hoek zijn zonder gereedschap verstelbaar, wat de capillaire werking in de bodem bevordert en een snelle opkomst ondersteunt. Ook bij drogere omstandigheden.

Efficiënt en toekomstgericht

Met de Solitair NT voegt Lemken een veelzijdige machine toe aan zijn zaaitechniekprogramma. De combinatie van flexibiliteit, precisie en efficiënt gebruik van middelen maakt de machine geschikt voor bedrijven die willen investeren in duurzame teeltsystemen, zonder in te leveren op capaciteit of opbrengstzekerheid.

Bron en beeld: Lemken

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Gedragen spaakwielbemesting: Duport lanceert de Liquiliser SW9036/1000
5 dec

Gedragen spaakwielbemester: Duport lanceert de Liquiliser SW9036/1000

Deutz-Fahr breidt 8-serie uit met nieuwe modellen en techniek
4 dec

Deutz-Fahr breidt 8-serie uit met nieuwe modellen en cabine

"Dankzij het wielstel kunnen wij op grotere afstanden oogsten"
4 dec

"Dankzij het wielstel kunnen wij op grotere afstanden oogsten"

Hilaire Van der Haeghe
2 dec

Hilaire Van der Haeghe lanceert CultiWise en PTx Trimble

Massey Ferguson
2 dec

Massey Ferguson met toekomstgerichte machines

Toon meer

Speciaal voor jou! Nieuws over zaaimachine

Väderstad toont nieuwe zaaitechnologie bij luchthaven Hannover voor Agritechnica

Väderstad toont nieuwe zaaitechnologie bij luchthaven Hannover voor Agritechnica

Tijdens de komende editie van de Agritechnica in Hannover pakt Zocon uit met een reeks innovaties. Blikvanger is de geheel nieuwe Zocon Zaaiboom, die in Hannover haar primeur beleeft. Daarnaast toont de fabrikant uit Joure diverse doorontwikkelingen op het gebied van zaaitechniek, wiedeggen en vegen.

Zocon naar Hannover met nieuwe Zaaiboom en andere innovaties

Monosem ValoTerra Multislide: maximale flexibiliteit in precisiezaai

Monosem ValoTerra Multislide: maximale flexibiliteit in precisiezaai

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)