• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Brandpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren op vakblad de Loonwerker
    • Adverteren
    • Nieuwsbrief
    • Trekker van de Week
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Oersterke Deutz steelt de show in Werkendam

Aflevernieuws 15 juni 2026

Oersterke Deutz steelt de show in Werkendam

In de verkiezing Trekker van de Maand viel deze keer de keuze op een opvallende verschijning uit Werkendam: een strak gepoetste Deutz Fahr DX 6.30. Inzender Jordy Ippel stuurde een foto in die niet alleen de trekker laat zien, maar ook een bijzonder moment markeert. Jordy runt samen met zijn vader en twee broers een akkerbouwbedrijf en is daarnaast actief als zzp’er.

Showtrekker

“Op de foto zie je de trekker net nadat ik ’m helemaal had gepoetst,” vertelt Jordy. “Ik was onderweg naar het gala van de middelbare school. Ik was geslaagd, dus heb ik de trekker helemaal opgepoetst, open pijp erop en even mooi showen daar.” De Deutz-Fahr DX 6.30 is sinds 2022 in bezit van het familiebedrijf. “We hebben ’m overgekocht van een werknemer van ons mechanisatiebedrijf hier in Werkendam. Die had ’m helemaal gereviseerd en opnieuw gespoten. Wij zochten nog een extra trekker, omdat we met drie trekkers niet meer uit de voeten konden op ons bedrijf van zo’n tachtig hectare. Toen was de keuze snel gemaakt.”

Oersterk op brede banden

Op het bedrijf wordt de Deutz breed ingezet. “Voor transport met de kipper, voor de opraapwagen, de cultivator… eigenlijk van alles wat”, zegt Jordy. De familie werkt al generaties met hetzelfde merk. “Bij mijn opa is ooit de eerste Deutz aangeschaft en sindsdien is het nooit anders geweest. We hebben vooral oudere trekkers van het merk. Ze zijn supergoed en degelijk, een oersterke trekker. Dat bevalt ons.” De trekker is bovendien aangepast met brede banden om de bodemdruk te verlagen. Het bouwplan bestaat uit een breed scala aan gewassen. “We telen aardappelen, bieten, uien, granen, vlas, graszaad en sperziebonen. Persoonlijk vind ik aardappelen, uien en bieten het mooist. Je bent er veel mee bezig en het is gewoon een mooi product.”

Voorjaarswerk

In deze periode van het jaar is het werk volop in gang. Toen wij Jordy begin april spraken zat de familie al volop in de zaaiwerkzaamheden en stonden de zomertarwe en vlas inmiddels al bijna boven. Inmiddels is er alweer veel gebeurd op het bedrijf. “We telen uien op ruggen met daarin druppelslangen. Die zijn op 11 april gefreesd en gelegd, waarna we op 15 april de uien hebben ingezaaid. Ook de suikerbieten zijn half april gezaaid en inmiddels staan deze gewassen al boven.” Daarnaast is er groenbemester geklepeld en is het aardappelland geëgd. “Ondertussen zijn we ook begonnen met beregenen”, vertelt hij.

Zelf combineert Jordy het werk op het familiebedrijf met zijn zzp-activiteiten. “Ik zit veel op de gronddumper bij andere bedrijven, bijvoorbeeld bij bouwprojecten.” Binnen het gezin zijn de taken duidelijk verdeeld. “Ik doe vooral het trekkerwerk. Mijn broers zitten meer in de teeltbegeleiding. Mijn oudste broer werkt in een VOF bij een collega-akkerbouwer en mijn jongste broer wil het bedrijf thuis overnemen. Ik blijf daarnaast als zzp’er werken, maar we helpen elkaar waar nodig.” De komende periode staat nog in het teken van voorjaarswerkzaamheden. “Het is nu wachten tot de sperziebonen gezaaid kunnen worden en we de aardappelen kunnen poten. Als dat gebeurd is, zijn de voorjaarswerkzaamheden op het land grotendeels gedaan.”

Tekst: Esmee Groot Roessink
Beeld: Jordy Ippel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Oersterke Deutz steelt de show in Werkendam
15 jun

Oersterke Deutz steelt de show in Werkendam

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier
12 jun

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier

John Deere vernieuwt 6R-serie met nadruk op comfort, precisie en inzetbaarheid
11 jun

John Deere vernieuwt 6R-serie met nadruk op comfort, precisie en inzetbaarheid

engcon
10 jun

engcon lanceert de 1-2-3 Series voor tiltrotators

Steelwrist XTR
10 jun

Steelwrist met nieuwe XTR-tiltrotatormodellen

Toon meer

Speciaal voor jou! Nieuws over

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier

John Deere vernieuwt 6R-serie met nadruk op comfort, precisie en inzetbaarheid

John Deere vernieuwt 6R-serie met nadruk op comfort, precisie en inzetbaarheid

engcon

engcon lanceert de 1-2-3 Series voor tiltrotators

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

Deutz Fahr
Ahlmann
Kverneland

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)