• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Brandpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren op vakblad de Loonwerker
    • Adverteren
    • Nieuwsbrief
    • Trekker van de Week
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Topcon stelt Topnet Live netwerk voor

Precisielandbouw 24 juni 2021

Tijdens een online persvoorstelling stelde Topcon Agriculture zijn Topnet Live netwerk voor. Daarnaast werden twee nieuwe ontvangers voorgesteld: de AGM-1 en de AGS-2.

Topnet Live

Vandaag de dag zijn datacorrectiesystemen niet meer weg te denken. Of het nu gaat over zaaien, spuiten, oogsten of bewerken, steeds vaker maakt men gebruik van systemen om dit zo nauwkeurig mogelijk te kunnen doen. Topnet Live is een realtime GNSS-netwerkcorrectieservice. GNSS staat voor Global Navigation Satellite System. De meest gekende GNSS-systemen zijn GPS, Galileo, GLONASS en Beidou. Binnen Topnet Live zijn er een aantal applicaties waarvoor de klant kan kiezen op basis van zijn noden. Het gaat dan over het gewenste niveau van nauwkeurigheid, het soort van activiteit of de continuïteit van het systeem. Bij het zaaien zal de klant bijvoorbeeld nauwkeuriger willen werken dan bij het klaarleggen met een cultivator.

RTK from the sky

Starpoint is de meest geschikte applicatie voor relatief eenvoudige bewerkingen zoals het klaarleggen van een perceel. Datacorrectie gebeurt hier via een satellietverbinding. Als er meer precisie nodig is, bijvoorbeeld bij het oogsten of bespuiten, is Starpoint PRO aangewezen. Volgens Tim van der Leck, salesmanager voor noordwest Europa, noemt Topcon Starpoint PRO intern ook wel “RTK from the sky”: “Dit omdat we hier ook circa 2,5 cm nauwkeurigheid mee halen. Dit is daarmee vooral geschikt voor plaatsen waar GSM-bereik of lokale basisstations niet toereikend (kunnen) zijn.”

Het beste van twee werelden

Voor het zaaien, raadt Topcon aan om te kiezen voor Realpoint, waarbij de correctie via een internetverbinding gebeurt. Tot slot kan Realpoint ook nog gecombineerd worden met Skybridge, hetgeen een combinatie is van RTK en PPP. RTK staat voor Real Time Kinematic waarbij de correctie gebeurt door een lokaal netwerk op de grond. PPP staat voor Precise Point Positioning en hier gebeurt er een correctie via een globaal satellietnetwerk. PPP is nauwkeurig tot op enkele centimeters maar heeft als nadeel een iets langere opstarttijd. Door de combinatie van RTK en PPP kan de klant altijd blijven werken, ook als het mobiele netwerk uitvalt. De eindgebruiker kan via licenties op een flexibele manier kiezen voor één applicatie of meerdere applicaties combineren.

Nieuwe ontvangers

Door de combinatie van de nieuwe AGS-2 ontvanger en Topnet Live kunnen eindgebruikers alle beschikbare GNSS-netwerken gebruiken. De signalen kunnen via het internet of rechtstreeks worden uitgezonden. Tijdens de voorstelling stond Topcon ook nog kort stil bij de AGM-1 ontvanger. Deze is ontwikkeld voor manuele besturing terwijl de AGS-2 ontwikkeld is voor automatische besturing. Beide ontvangers zijn kleiner en lichter geworden en ze kunnen met verschillende bestaande Topcon-consoles gecombineerd worden.

Tekst: Seppe Deckx, Beeld: fabrikant

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken
10 aug

Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken

"Hoge verwachtingen van schijven voor kouters"
6 aug

"Hoge verwachtingen van schijven voor kouters"

Albourgh Tyres
5 aug

Albourgh Tyres breidt uit naar nieuwe marktsegmenten

Caterpillar
5 aug

Caterpillar breidt gamma elektrische bulldozers uit

Komatsu HM460-6
5 aug

Komatsu HM460-6 knikdumper legt lat opnieuw hoger

Toon meer

Recente berichten

  • Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken
  • “Hoge verwachtingen van schijven voor kouters”
  • Albourgh Tyres breidt uit naar nieuwe marktsegmenten
  • Caterpillar breidt gamma elektrische bulldozers uit
  • Komatsu HM460-6 knikdumper legt lat opnieuw hoger

Recente reacties

  • Paul Jacobs op Fendt kondigt nieuwe trekker aan deze herfst
  • Bart Persoon op Fendt kondigt nieuwe trekker aan deze herfst
  • Edward Bakker op Mijn trekker: Case IH Magnum 7250 PRO van Donaat Croes
  • Danny Hoerens op Loonwerker in beeld: Landbouwwerken Hoerens (Zottegem)
  • Philips op JF AV stalmeststrooier: polyvalent en eenvoud troef

Speciaal voor jou! Nieuws over

Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken

Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken

"Hoge verwachtingen van schijven voor kouters"

“Hoge verwachtingen van schijven voor kouters”

Albourgh Tyres

Albourgh Tyres breidt uit naar nieuwe marktsegmenten

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

Deutz Fahr
Ahlmann
Kverneland

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)