• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Brandpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren op vakblad de Loonwerker
    • Adverteren
    • Nieuwsbrief
    • Trekker van de Week
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Kröger Terraliner MUP20SP

Grondverzet Kipper 10 maart 2026

Kröger Terraliner MUP20SP

Deze grondkipper is de eerst verkochte Kröger Terraliner MUP20SP in Zuid-Nederland. Mertens Grondverzet-, Transport- en Loonbedrijf uit Mechelen zocht een opvolger voor hun op leeftijd zijnde grondkipper.

Na een uitgebreide zoektocht kozen ze voor de service en de afwerking van de Kröger-kipper. Een complete grondkipper met load-sensing bediening, een hydraulisch geveerd onderstel met liftas en Vako-afdeksysteem. Al met al een grondkipper met een uitgebreid pakket van opties.

Kröger Terraliner MUP20SP

De Kröger Terraliner MUP20SP van de ondernemer uit Zuid-Limburg is een prototype van de fabrikant uit Visbek-Rechterfeld in Duitsland. Mertens had maar één eis: de bak diende op een andere manier gefabriceerd te worden. “De bodemplaat wordt normaal gesproken tussen de zijwanden gelast. Wij wilden geen lasnaden op die plek in de bak maar een gezette hoek”, vertelt Mark Mertens. “Na overleg met de vertegenwoordiger van Kröger was deze eis geen probleem en hebben ze de eerste opbouw gelast zoals wij deze graag wilden.” Bij de keuze voor de Terraliner telde de afwerking hoog mee. Alle kleine dingen zijn op een nette manier aangebracht of weggewerkt. Daarnaast was de Kröger gunstig geprijsd. De service van de fabrikant is ook zeer goed. “Alle acties en kleine aanpassingen zijn meteen opgelost”, aldus Mertens.

Opties

Mertens heeft zich niet ingehouden bij het aanvinken van de opties. Naast de VAKO-afdekluiken heeft de ondernemer gekozen voor een centrale smering, een achteruitrijcamera, extra werklampen en 26,5 inch BKT-banden. “De centrale smering heeft grote voordelen. Alles wordt op het exacte moment en met de juiste hoeveelheid gesmeerd. Zelf in de modder onder de kipper kruipen is hiermee afgetikt”, aldus Mertens. Ook de extra LED-werklampen geven voldoende zicht rondom de Krögergrondkipper. Mertens geeft ook aan dat de grote kiphoek ook een pluspunt is. Bij zestig graden valt alle getransporteerd materiaal zonder probleem uit de kipper. Ook de stabiele ligging van de kipper is een groot voordeel. De beide starre assen zijn in twee paraboolveer-pakketten opgenomen. De vering laat maar een minimale veerweg toe; daardoor ontstaat een goede stabiliteit.

De grote kiphoek is een pluspunt volgens de loonwerker.

De bogie-aseenheid is goedgekeurd voor snelheden tot zestig kilometer per uur. Ook de optionele hydraulische vering voldoet aan de eis die Mertens hieraan stelt. Tijdens het rijden worden de linker- en de rechterkant gescheiden; dit verhoogt de rolstabiliteit. De liftas kan als optie gekozen worden. Mertens heeft deze optie ook aangevinkt. “Wij hebben de liftas voornamelijk om de bandenslijtage tijdens de lege ritten tegen te gaan”, aldus de jonge loonwerker.

Meer op de openbare weg

De ondernemer heeft al enkele jaren drie grondkippers op zijn bedrijf. De oudste gronddumper heeft zijn dienstjaren er inmiddels opzitten. Deze was bovendien niet geheel uitgerust voor de toekomst. “Wij zijn steeds vaker gevraagd om grond te vervoeren over een langere afstand. Waar wij in het verleden niet veel op de openbare weg reden, is dat steeds vaker van ons verlangd. Onze eerste kipper had geen afdekkleppen”, vertelt Mertens. “Ook is het transport van verontreinigde grond steeds vaker gevraagd, ook hier zijn afdekkleppen een eis.” Verder is het voor de loonwerker belangrijk dat de grondkipper met een shovel gevuld kan zijn. Dit blijkt prima te gaan. Als verrassing liet de vertegenwoordiger de velgen van de Kröger Terraliner MUP20SP zwart spuiten.

De eerste uren met de nieuwe Kröger Terraliner zijn inmiddels gemaakt. De grondkipper voldoet volledig aan de verwachtingen van Mertens. Wie de oudere grondkippers gewend is moet wel wennen aan de besturing van de Kröger. “De assen staan verder uit elkaar, ook wel Wide-Spread genoemd, daardoor is achteruitrijden iets anders dan anders maar na een paar uur went dat ook wel”, besluit Mertens het gesprek.

Tekst en beeld: Jens Kusters

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Revisie: kostenefficiënt en milieubewust
10 mrt

Revisie: kostenefficiënt en milieubewust

Kröger Terraliner MUP20SP
10 mrt

Kröger Terraliner MUP20SP

Vaia brengt drie-assige gronddumper N32 op de markt
9 mrt

Vaia brengt drie-assige gronddumper N32 op de markt

Amazone levert Catros Pro standaard met mestverdeler
9 mrt

Amazone levert Catros Pro standaard met mestverdeler

Franz Grimme viert tachtigste verjaardag
5 mrt

Franz Grimme viert tachtigste verjaardag

Toon meer

Speciaal voor jou! Nieuws over

Revisie: kostenefficiënt en milieubewust

Revisie: kostenefficiënt en milieubewust

Vaia brengt drie-assige gronddumper N32 op de markt

Vaia brengt drie-assige gronddumper N32 op de markt

Amazone levert Catros Pro standaard met mestverdeler

Amazone levert Catros Pro standaard met mestverdeler

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

Deutz Fahr
Ahlmann
Kverneland

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)