• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Vakpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

De technologie van de groten nu ook op de kleintjes bij Pöttinger

Machines Techniek 1 maart 2014

Pöttinger HIT8.81Pöttinger heeft de laatste technische ontwikkelingen van de grote getrokken schudders nu ook toegepast op de kleinere 8-rotor modellen met werkbreedtes tussen 7,7m en 8,6m.

Een van deze ontwikkelingen is de vernieuwde aankoppelbok. Deze is voor de HIT8.81 en 8.91 compleet hertekend. Standaard is deze voortaan uitgerust met schokabsorbeerders. De pivoterende aanbouwbok zorgt voor een verhoogde spoorvolging in bochten en voorkomt slingeren van de machine tijdens het werk. Door de combinatie van de schokdempers en de draaibare bok kunnen deze schudders ook zonder problemen in heuvelachtig terrein gebruikt worden. Ook het centreer-systeem voor de spoorvolging is aangepast.

Unieke DynaTech rotoren. Pöttinger HIT8.91T
Het vernieuwde design van de rotor en armen zoals die reeds gekend was op de getrokken schudders is nu ook geïntroduceerd op de nieuwe HIT-serie.
Zuiver gewas, een verbeterde spreiding van het gemaaide gras en een propere machine zijn de grote voordelen van de DynaTech rotoren. De specifieke constructie van het frame verzekeren een stabiele werking en lange levensduur van de machines.
De rotordiameter op de HIT8.81 is 1,3m, op de HIT8.91 is dit 1,42m. De gebogen schudderarmen zorgen voor een mooi spreidbeeld en goede bodemvolging.  De spreidhoek kan in 3 stappen versteld worden, zonder extra gereedschap.  De rotoren worden gedragen door 16 x 6.5-8 banden.
Voor het kantschudden zijn er 3 mogelijkheden: een vaste instelling (vastgebout), mechanisch en hydraulisch instelbaar.
De nieuwe schudders hebben een beperkte transporthoogte. Opgeklapt is de HIT8.81 slechts 2,87m hoog, de HIT8.91 komt uit op 3,26m.

Pöttinger HIT8.91TBehalve de gedragen modellen is de HIT8.91 ook verkrijgbaar in T-versie. Deze getrokken versie heeft dezelfde karakteristieken als de gedragen machines, maar   is uitgerust met een transportframe dat tijdens het schudden hydraulisch boven de machine geplooid wordt.
Tijdens het transport wordt de schudder meegetrokken op banden van 260/70-15.3, gemonteerd op een 6-bouts velg.
Hydraulisch kantschudden is in optie verkijgbaar.

Deel dit artikel

Tags
hooi hooischudder Pöttinger voordroog

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Devagro Volvo
12 dec

Vier nieuwe Volvo-machines voor Devagro

Middenklasse tractoren op AgriTechnica 2025
12 dec

Middenklasse tractoren op AgriTechnica 2025

Nieuwste generatie zelfrijdende spuitmachines op Agritechnica 2025
11 dec

Nieuwste generatie zelfrijdende spuitmachines op Agritechnica 2025

MT120
10 dec

MT120: krachtige minirupslader van Bobcat

Merlo Roto
10 dec

Nieuwe Merlo roterende verreikers 

Toon meer

Speciaal voor jou! Nieuws over

Devagro Volvo

Vier nieuwe Volvo-machines voor Devagro

Middenklasse tractoren op AgriTechnica 2025

Middenklasse tractoren op AgriTechnica 2025

Nieuwste generatie zelfrijdende spuitmachines op Agritechnica 2025

Nieuwste generatie zelfrijdende spuitmachines op Agritechnica 2025

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)