Met de nieuwe 8 Serie vernieuwt DEUTZ-FAHR zijn trekkerprogramma in het segment van 260 tot 340 pk. De serie bestaat uit vier vermogensvarianten van 260, 280, 310 en 340 pk. Productmanager Tom Stevens licht in de video de belangrijkste veranderingen toe.
De nieuwe generatie kreeg een andere motor, een volledig nieuwe cabine en vernieuwde elektronica. Voor de transmissie gebruikt DEUTZ-FAHR de bekende ZF-transmissie uit de 9 Serie. Ook de aansturing van gps-systemen is vernieuwd.
Onder de motorkap ligt een zescilindermotor van FPT met een inhoud van 6,7 liter. De trekker kan worden geleverd met grotere banden. Op de beurs staat een uitvoering op 900-banden. Voor werkzaamheden aan de voorkant zijn een fronthef en een frontaftakas met twee toerentallen beschikbaar. De bestuurder kan deze toerentallen vanuit de cabine selecteren.
Grotere cabine op verzoek van klanten
Een belangrijk uitgangspunt bij de ontwikkeling was de vraag van klanten naar meer cabineruimte. Met de nieuwe SigmaVision-cabine biedt DEUTZ-FAHR meer binnenruimte. Volgens de productmanager behoort deze cabine tot de grootste in dit trekkersegment.
Ervaringen en opmerkingen van klanten uit de afgelopen jaren zijn meegenomen in de ontwikkeling. Dat is onder meer terug te zien in de plaatsing van de werkverlichting. Stevens noemt tien werklichten aan de achterzijde, aangevuld met nieuwe verlichting aan de zijkanten van de cabine.
Ook de stoel biedt meer bewegingsvrijheid. Deze kan 45 graden naar rechts en 27,5 graden naar links draaien. Daarmee kan de chauffeur gemakkelijker naar werktuigen achter de trekker kijken en zijn werkhouding aanpassen.

Vernieuwde vering voor meer rijcomfort
Niet alleen de cabine is nieuw. Ook de voorasvering, cabinevering en stoelvering zijn vernieuwd. Bij de vooras is de afstand tussen het scharnierpunt en de as vergroot. Dit zorgt volgens Stevens voor een langere veerweg en een soepeler rijgedrag, zowel op de weg als tijdens werkzaamheden in het veld.
Hydrauliek tot 220 liter per minuut
Voor loonwerkers die veel hydraulische capaciteit nodig hebben, biedt de 8 Serie verschillende configuratiemogelijkheden. Er is keuze uit hydrauliekpompen met een opbrengst van 120, 160 of 220 liter per minuut.
Aan de achterzijde kunnen vijf volledig bedienbare elektrohydraulische ventielen worden gemonteerd. Zowel het debiet als de druk van deze ventielen is instelbaar. Daarnaast is een afzonderlijk low-flowventiel beschikbaar voor onder meer een hydraulische topstang. Daarmee komt het totale aantal ventielen aan de achterzijde op zes. Bij de fronthef kunnen nog eens drie ventielen worden geplaatst.
De externe hydrauliek beschikt over een afzonderlijk oliecircuit, gescheiden van de transmissieolie. Hierdoor is tot 80 liter olie beschikbaar voor externe hydrauliek voor aangesloten werktuigen.
Bekijk de video
Bekijk de bovenstaande video waarin productmanager Tom Stevens u meeneemt langs de belangrijkste kenmerken van de nieuwe DEUTZ-FAHR 8 Serie.
Tekst: Jan Geert Vedelaar
Beeld: Jorden Koutstaal – Filming Today



