• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Vakpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Gouden medaillewinnaar in de praktijk: Kemper StalkBuster

Demonstratie Featured Hakselen Maaiers Mais Oogstmachines 13 oktober 2017

Het concept is nog in ontwikkeling, maar toch stelde Kemper de medaille winnende StalkBuster deze week al uitgebreid aan de pers voor. Dat die ontwikkeling nog volop gaande is, was onder meer te zien aan een doorontwikkelde pneumatische aansturing en het testen met verschillende soorten klepels. In 2018 wordt het concept in een beperkte serie verder in de praktijk beproefd. 

Volgens verkoopleider Georg Wigger ontstonden de eerste ideeën voor een manier om tijdens het hakselen de maisstoppels zodanig te vernietigen dat de gevreesde maisstengelboorder er niet in kan overwinteren zo’n 6 jaar geleden. Het devies daarbij: de stoppels niet onderwerken en niet in delen snijden maar volledig kapotslaan. Praktische oplossingen kwamen er echter pas anderhalf jaar geleden waarbij tijdens een brainstormsessie 60 ideeën op tafel kwamen. Daarvan zijn er 10 uitgewerkt en 7 in de praktijk beproefd. Tot dusver wordt de huidige techniek als meest kansrijk gezien en daarom is ervoor, net als voor vier alternatieve oplossingen, patent aangevraagd.

De StalkBuster is tot dusver getest op een 460PLUS 8-rijig voorzetstuk met grote trommels omdat 8-rijers wereldwijd het populairst zijn. Voor elke rij voorziet Kemper de centrale aandrijfas van een zwenkbare aftakking met een nokkenradkoppeling die een op een gazonmaaiermes lijkende klepel van 73 cm doorsnee met 1.700 tpm aandrijft. Via een geïntegreerde luchtcilinder met maximaal 8 bar druk erop, pendelt de StalkBuster unit voor een goede bodemvolging. Vóór de klepel loopt een slof die zorgt dat de klepel zo min mogelijk grond verwerkt. Zodra de chauffeur de rijhendel in de achteruit zet, trekken de luchtcilinders de units omhoog om schade te voorkomen. Het systeem weegt momenteel 40 kg per rij plus 30 kg elders en vraagt in totaal ongeveer 30 pk vermogen. Kemper zet in op een meerprijs van €20.000 (bovenop de €80.000 voor een 460PLUS 8-rijer) en heeft berekend dat het per hectare een voordeel van €82 oplevert ten opzichte van het beste alternatief (een extra werkgang met een klepelmaaier of mulcher). De units zijn met een bout eenvoudig te (de)monteren en dat geldt ook voor het verwisselen van de klepels.

Deel dit artikel

Tags
Agritechnica hakselen Kemper mais medaillewinnaar StalkBuster

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Deutz-Fahr breidt 8-serie uit met nieuwe modellen en techniek
4 dec

Deutz-Fahr breidt 8-serie uit met nieuwe modellen en cabine

"Dankzij het wielstel kunnen wij op grotere afstanden oogsten"
4 dec

"Dankzij het wielstel kunnen wij op grotere afstanden oogsten"

Hilaire Van der Haeghe
2 dec

Hilaire Van der Haeghe lanceert CultiWise en PTx Trimble

Massey Ferguson
2 dec

Massey Ferguson met toekomstgerichte machines

Valtra
2 dec

Valtra zet in op slimme technologie

Toon meer

Speciaal voor jou! Nieuws over

Deutz-Fahr breidt 8-serie uit met nieuwe modellen en techniek

Deutz-Fahr breidt 8-serie uit met nieuwe modellen en cabine

"Dankzij het wielstel kunnen wij op grotere afstanden oogsten"

“Dankzij het wielstel kunnen wij op grotere afstanden oogsten”

Hilaire Van der Haeghe

Hilaire Van der Haeghe lanceert CultiWise en PTx Trimble

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)