• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Brandpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren op vakblad de Loonwerker
    • Adverteren
    • Nieuwsbrief
    • Trekker van de Week
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)
  • icon
Grondverzet

Topartikelen over grondverzet

Grondverzet

Grondverzet heeft altijd het doel om een bepaald terrein of oppervlakte bouwrijp te maken. Loonwerkers hebben vaak de beschikking over het materieel om deze werkzaamheden in de grond-, weg- of wegbouw (gww) uit te voeren. Trekkers, dumpers, mobiele kranen of graafmachines. Veel ondernemers hebben hun machinepark van origine of in de loop van de tijd geschikt gemaakt om grondverzet en cultuurtechniek uit te voeren.

PFAS grondverzet

Door de stikstofimpasse, over de te hoge stikstofgehaltes die in natuurgebieden neerslaan, lagen veel bouwprojecten in 2019. Dit had ook zijn effect op de loonwerkers die actief waren in grondverzet. De problematiek met PFAS was misschien nog wel groter. PFAS is een verzamelnaam en staat voor poly- en perfluoroalkylstoffen. Deze groep, met ruim vierduizend chemische stoffen, is door mensen gemaakt en komt van nature niet voor in het milieu. PFAS kunnen een negatief effect hebben op milieu en gezondheid. De aanwezigheid van de stoffen overschreed de vastgestelde normen, waarna de bouw eigenlijk stil kwam te liggen.

In juni 2020 is er op basis van nieuw onderzoek meer ruimte gekomen om PFAS-houdende grond en bagger te verzetten. ‘Ten eerste een hogere achtergrondwaarde voor de landbodem (PFAS 1,4 µg/kg). Ten tweede verdwijnt het verschil in regels voor toepassing van grond en bagger. Ten derde is er meer ruimte voor het verantwoord toepassen van grond en bagger in diepe plassen. Uitgangspunt is en blijft mens en milieu beschermen en tegelijkertijd de verantwoorde ruimte zoveel mogelijk benutten’, aldus het ministerie van infrastructuur en waterstaat.

Meer nieuws over grondverzet

engcon
10 jun

engcon lanceert de 1-2-3 Series voor tiltrotators

Steelwrist XTR
10 jun

Steelwrist met nieuwe XTR-tiltrotatormodellen

Kröger
03 jun

Kröger met Isobus en elektronische besturing

BIA
13 mei

BIA Belgium versterkt portfolio met strategisch partnership met McCloskey Environmental

Toon meer
Recent nieuwsPartner nieuws
Oersterke Deutz steelt de show in Werkendam
15 jun

Oersterke Deutz steelt de show in Werkendam

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier
12 jun

Dewulf introduceert derde generatie Kwatro (Xtreme)-rooier

John Deere vernieuwt 6R-serie met nadruk op comfort, precisie en inzetbaarheid
11 jun

John Deere vernieuwt 6R-serie met nadruk op comfort, precisie en inzetbaarheid

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

Deutz Fahr
Ahlmann
Kverneland

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)