De nieuwe serie Falcon T getrokken strooiers voor kunstmest en bodemverbeteraars bestaat uit vier modellen. De Falcon T100, T130, T160 en T240. Hiermee biedt SKY Agriculture nu het breedste assortiment op de markt, dat alle strooi-eisen dekt, van meststoffen in korrelvorm tot bodemverbeteraars (natte bulk, poeder, organische meststoffen).
SKY Agriculture brengt in juni 2026 de Falcon T-serie op de markt. De getrokken strooiers zijn bedoeld voor kunstmest en bodemverbeteraars en komen beschikbaar als T100, T130, T160 en T240. De machines hebben een inhoud van 7.500 tot 16.000 liter.

Veelzijdigheid van de strooier
De onderscheidende kenmerken zitten in de combinatie van productwissel, dosering en automatische afstelling. De Falcon T kan in het veld binnen zeven minuten zijn omgebouwd van korrelmeststoffen naar natte bulkproducten, zonder verreiker of extra werktuig. De machine is inzetbaar voor onder meer kunstmestkorrels, ureum, kalk, pellets en organische meststoffen. De opgegeven werkbreedte bedraagt maximaal 52 meter bij korrelmeststoffen en 40 meter bij ureum.
Nieuwe doseerunit
De Falcon T strooiers zijn uitgevoerd met een nieuwe intelligente doseerunit (SKY patent). De doseerunit bestaat uit een hydraulisch aangedreven doseerband plus dubbele schuin staande doseerschuiven. Zowel de doseerband als de doseerschuiven zijn aangestuurd door de dynamische doseersoftware. Deze past de positie van de doseerschuiven en de snelheid van de band in realtime aan op basis van het type product, de gewenste dosering, de rijsnelheid of de GPS-taakkaart.
Afhankelijk van het model zijn vier of zes weegsensoren toegepast, met maximaal 400 metingen per seconde. Ook zijn sectiecontrole, grensstrooien via TRIBORD 3Di en onafhankelijke rechter- en linker GPS-dosering beschikbaar.

FertiEye
Een tweede onderscheidend onderdeel is FertiEye. Deze techniek kreeg een zilveren medaille bij de Agritechnica Innovation Award 2025. De DLG, organisator van de prijs, beschrijft FertiEye als een systeem dat met beeldanalyse en AI de eigenschappen van kunstmestkorrels bepaalt en daaruit strooierinstellingen afleidt. Het systeem werkt met monstername, kleur- en geometriekalibratie en analyse van afzonderlijke korrels. Op basis daarvan worden onder meer korrelgrootte en ballistische vluchteigenschappen berekend, bedoeld om strooibreedte en strooibeeld nauwkeuriger te voorspellen.
Bron en beeld: Farmstore




