• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Brandpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren op vakblad de Loonwerker
    • Adverteren
    • Nieuwsbrief
    • Trekker van de Week
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Met Mitas banden over het water lopen!

Featured Graan Nieuwsbrief Tractoren 16 september 2016

Met Mitas hoge-pk tractorbanden – gemonteerd op een Claas Axos 320 tractor met een gewicht van 4 ton – over het water lopen. Zonder de massale lagedrukbanden zou de trekker onvermijdelijk zinken. Maar dankzij de wet van Archimedes en zorgvuldig rekenen kan de trekker met succes de haven in en daarna terug de wal op  zonder dat de  kapitein natte voeten krijgt.

Mitas, onderdeel van de Trelleborg Group en haar partners verrichtte de ongebruikelijke stunt deze maand in Nederland. Eén van ‘s werelds grootste landbouwbanden, de Mitas 1250/50R32 SFT op de achteras en de Mitas 750/55R30 SFT op de vooras van de varende Claas tractor.

Pavel Kott, Product Manager voor Mitas landbouwbanden zei: “Mitas is gericht op het behalen van voordelen voor agrariërs. Flotationbanden dienen niet alleen om de tractor „stoer“ te maken, maar ze kunnen ook hogere opbrengsten genereren dankzij minder bodemverdichting vanwege het „drijven“ van de band op de akker“.

“Het gaat allemaal over „drijfvermogen“. De combinatie van volume en lucht in de gemonteerde banden maakte het mogelijk een 4-tons trekker op het water te laten drijven. Stel je de lage drukverdeling op de grond eens voor als de machine haar dagelijkse werk doet“.

Het experiment vond plaats op 14 september in Offingawier, Nederland. Samen met haar partners BOS mechanisatie, Gruva techniek en B & O Bandenservice, organiseerde Mitas dit evenement om het potentieel van de landbouwbanden te tonen met een duidelijke link naar het onderwerp  bodemverdichting.

Bert Kuiper, Hoofd Verkoop van Claas machines bij Kamps de Wild, voegde toe: “We zijn verheugd om deel uit te maken van dit project dat de mogelijkheden van landbouwmachines toont vanuit een andere hoek. We hadden nooit gedacht dat onze trekker op het water zou kunnen lopen”.

Het totale gewicht van de Claas Axos 320 trekker met een volle brandstoftank, frontgewicht en de chauffeur was 4068 kg. Het volume van de Mitas 1250/50R32 SFT is een indrukwekkende 2157 liter en de 750/55R30 SFT heeft 685 liter bij een nominale druk van 2,4 bar.

Mitas 1250/50R32 SFT is ontworpen voor graanwagens, maaidorsers en andere krachtige landbouwmachines. Mitas 1250/50R32 SFT 188A8/185B heeft een diameter van 2,02 meter en kan ladingen vervoeren tot 14 ton (10 kilometer per uur, cyclisch). Met een gewicht van 571 kilogram is deze grote Super Flexion Tire (SFT) ook de zwaarste band in Mitas’ producten programma. De band is wereldwijd beschikbaar.

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken
10 aug

Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken

"Hoge verwachtingen van schijven voor kouters"
6 aug

"Hoge verwachtingen van schijven voor kouters"

Albourgh Tyres
5 aug

Albourgh Tyres breidt uit naar nieuwe marktsegmenten

Caterpillar
5 aug

Caterpillar breidt gamma elektrische bulldozers uit

Komatsu HM460-6
5 aug

Komatsu HM460-6 knikdumper legt lat opnieuw hoger

Toon meer

Recente berichten

  • Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken
  • “Hoge verwachtingen van schijven voor kouters”
  • Albourgh Tyres breidt uit naar nieuwe marktsegmenten
  • Caterpillar breidt gamma elektrische bulldozers uit
  • Komatsu HM460-6 knikdumper legt lat opnieuw hoger

Recente reacties

  • Paul Jacobs op Fendt kondigt nieuwe trekker aan deze herfst
  • Bart Persoon op Fendt kondigt nieuwe trekker aan deze herfst
  • Edward Bakker op Mijn trekker: Case IH Magnum 7250 PRO van Donaat Croes
  • Danny Hoerens op Loonwerker in beeld: Landbouwwerken Hoerens (Zottegem)
  • Philips op JF AV stalmeststrooier: polyvalent en eenvoud troef

Speciaal voor jou! Nieuws over

Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken

Tot 5 ton per wiel om ondergrondverdichting te beperken

"Hoge verwachtingen van schijven voor kouters"

“Hoge verwachtingen van schijven voor kouters”

Albourgh Tyres

Albourgh Tyres breidt uit naar nieuwe marktsegmenten

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

Deutz Fahr
Ahlmann
Kverneland

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)