• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Brandpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren op vakblad de Loonwerker
    • Adverteren
    • Nieuwsbrief
    • Trekker van de Week
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Welke voertuigen vallen onder de Kilometerheffing? – Een laatste stand van zaken

bemesting Featured Hakselaar Nieuwsbrief 15 maart 2016

In aan vorig artikel werd reeds uitgebreid zowel de regeling rond de kilometerheffing als hoe u zich in orde kan stellen tegen 1 april uitgelegd. Ondertussen heeft de overheid duidelijker gecommuniceerd rond bepaalde machines. Hier nog eens alles op een rijtje.

Algemeen dient ieder voertuig bestemd voor goederenvervoer met een MTM van meer dan 3,5 ton vanaf 1 april uitgerust te zijn met een werkende OBU zodra het zich op de openbare weg begeeft. Het toestel registreert de afgelegde weg op tolwegen en zendt deze gegevens door voor facturatie.

Het is duidelijk dat steeds het trekkend voertuig bepalend is. Zo vallen kleine vrachtwagens,camionetten, jeeps e.d. met een MTM van ten hoogste 3,5 ton buiten de heffingsregeling ook al trekken die een aanhangwagen waardoor de combinatie meer dan 3,5 ton is.
Wie zijn eigen landbouwproducten met vrachtwagens met een MTM van meer dan 3,5 ton naar veiling, verwerkende industrie, slachthuis brengt dient weldegelijk een OBU aan boord te hebben.

Tractoren en landbouwvoertuigen die ‘uitsluitend ‘ gebruikt worden voor landbouw, tuinbouw, visteelt en bosbouwwerkzaamheden en die slechts beperkt gebruik maken van de openbare weg worden vrijgesteld van kilometerheffing. Deze vrijstelling dient eenmalig aangevraagd te worden en dit vóór 1 april. Ze blijft behouden zolang aan de vrijstellingsvoorwaarden voldaan wordt.
De vrijstelling kan elektronisch of op papier aangevraagd worden. Daarnaast dienen twee foto’s van het voertuig (voor- en zijaanzicht) meegestuurd te worden. Voor tractoren met een rode G-kentekenplaat dienen evenwel geen foto’s meegestuurd te worden.
Tractoren die niet of niet uitsluitend in de landbouw, tuinbouw, visteelt of bosbouw gebruikt worden, dienen wel uitgerust te worden met een OBU.

Voertuigen ingeschreven onder de code LA en onder de code MT vallen buiten het toepassingsgebied van de kilometerheffing. Dit betekent dat deze voertuigen geen OBU aanboord dienen te hebben en er ook geen vrijstelling dient aangevraagd te worden.
Zelfrijdende landbouwmachines zijn onder de code LA ingeschreven. Dus hakselaars, maaidorsers, aardappelrooiers,bonenplukkers, mestinjecteurs, spuitmachines, … vallen buiten de kilometerheffingsregeling.
Het zelfrijdend bedrijfsmaterieel staat onder code MT ingeschreven. Daardoor vallen mobiele kranen, verreikers/hoogtewerkers, graafmachines, bulldozers, dumpers, betonpompen zonder mixer, … ook buiten de regeling.
De overheid stelt evenwel dat voor de voertuigen ingeschreven onder code LA en MT er vrijwillig vrijstelling mag aangevraagd worden. De gegevens van deze aanvragen zullen door de overheid in een centrale database bewaard worden en daardoor wordt eventueel foutief beboeten van deze voertuigen uitgesloten. Het kan nuttig zijn de vrijstelling aan te vragen voor deze voertuigen die op zicht weinig afwijken van het gewone vrachtverkeer. De aanvraag voor vrijstelling van dergelijk voertuig dient steeds vergezeld te zijn van twee foto’s van het voertuig.

Tenslotte vallen ook Oldtimers (O-kentekenplaat) en voertuigen met een proefritkentekenplaat (ZZ-kentekenplaat) buiten de heffing.

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Vervaet 1000
25 sep

Vervaet Hydro Trike 3.0 technisch volledig vernieuwd

Video: Landkracht toont vier veelzijdige machines
25 sep

Video: Landkracht toont vier veelzijdige machines

Precisie in zaaien en spuiten op de stand van Farmstore
24 sep

Video: Precisie in zaaien en spuiten op de stand van Farmstore

Van dronebeelden naar precisiespuiten: steeds makkelijker zelf aan de slag
24 sep

Van dronebeelden naar precisiespuiten: steeds makkelijker zelf aan de slag

Agromec E600 versus Hue-trac 620: Welke elektrische Fendt past het best?
24 sep

Agromec E600 versus Hue-trac 620: Welke elektrische Fendt past het best?

Toon meer

Recente berichten

  • Vervaet Hydro Trike 3.0 technisch volledig vernieuwd
  • Video: Landkracht toont vier veelzijdige machines
  • Video: Precisie in zaaien en spuiten op de stand van Farmstore
  • Van dronebeelden naar precisiespuiten: steeds makkelijker zelf aan de slag
  • Agromec E600 versus Hue-trac 620: Welke elektrische Fendt past het best?

Recente reacties

  • Paul Jacobs op Fendt kondigt nieuwe trekker aan deze herfst
  • Bart Persoon op Fendt kondigt nieuwe trekker aan deze herfst
  • Edward Bakker op Mijn trekker: Case IH Magnum 7250 PRO van Donaat Croes
  • Danny Hoerens op Loonwerker in beeld: Landbouwwerken Hoerens (Zottegem)
  • Philips op JF AV stalmeststrooier: polyvalent en eenvoud troef

Speciaal voor jou! Nieuws over

Vervaet 1000

Vervaet Hydro Trike 3.0 technisch volledig vernieuwd

Video: Landkracht toont vier veelzijdige machines

Video: Landkracht toont vier veelzijdige machines

Precisie in zaaien en spuiten op de stand van Farmstore

Video: Precisie in zaaien en spuiten op de stand van Farmstore

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

Deutz Fahr
Ahlmann
Kverneland

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)