• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Vakpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Bewegingsmelder in tractorcabine verkozen tot beste oplossing tegen GPS-diefstal tijdens RMV Gorinchem

Trekkers en mechanisatie 28 november 2025

Bewegingsmelder in tractorcabine verkozen tot beste oplossing tegen GPS-diefstal

Het idee ‘Bewegingsmelder in een tractorcabine’ van Dènis Christianen is gekozen tot beste oplossing tegen gps-diefstal in de agrarische sector. Tijdens de finale van de gps-challenge op de Rundvee & Mechanisatie Vakdagen in Gorinchem beoordeelde de jury het idee als vernieuwend en direct toepasbaar. Christianen ontving een cheque ter waarde van € 1.500.

Gps-diefstal is een groot probleem in de agrarische sector. Criminelen halen gps-systemen razendsnel uit trekkers en landbouwmachines. Dat zorgt voor hoge kosten en veel frustratie, vooral in drukke periodes. Met de gps-challenge vragen ZLTO, Cumela, PVO Zeeland West-Brabant en PVO Oost-Brabant aandacht voor dit probleem en halen zij praktische ideeën op uit de sector.

“Sector is vindingrijk”

Femke van de Plas (ZLTO) benadrukt het succes van de challenge: “We hoopten op een handvol inzendingen, maar kregen er ruim 130. Dat laat zien hoe sterk dit onderwerp leeft. De sector is vindingrijk en denkt graag mee. Dat is precies het succes van deze challenge.”

Unanieme keuze voor beveiligingssysteem van Dènis

De jury selecteerde drie finalisten die hun idee pitchten tijdens de RMV-beurs te Gorinchem. Na de presentaties ging de jury in beraad. Juryvoorzitter Tijmen Bergen (manager PVO Zeeland West-Brabant): “We kozen unaniem voor het idee van Dènis omdat het direct werkt voor elke ondernemer. Het is betaalbaar, makkelijk toe te passen en staat los van de apparatuur. Daardoor kun je het snel en breed inzetten.”

Het winnende idee van Dènis Christianen gebruikt een bewegingsmelder in de tractorcabine. Deze melder is gekoppeld aan het bestaande alarmsysteem op het erf. Zodra er beweging in de cabine wordt gedetecteerd, volgt direct een melding. Je ziet meteen in welke trekker dit gebeurt. Het systeem werkt ook als de trekker buiten op het erf staat. De melder heeft namelijk een groot bereik.

Grotere behoefte aan beveiliging

“We gaan dit idee nu met de betrokken partijen verder uitwerken, zodat het ondernemers echt helpt in de praktijk”, zegt Bergen. “Tegelijk zien we dat de behoefte aan betere beveiliging groter wordt. Het is sterk dat ondernemers zelf zoeken naar oplossingen die werken. Het verhaal van Dènis, die zelf meerdere keren getroffen werd en daarom met deze aanpak kwam, laat dat zien. Maar we vinden ook dat de industrie nu moet meedenken. Leveranciers kunnen veel doen om gps-apparatuur minder diefstalgevoelig te maken. Het is tijd dat zij deze handschoen oppakken.”

De vijfkoppige jury

De jury van de GPS-challenge bestond uit Tijmen Bergen (manager PVO Zeeland West-Brabant), Gaby de Ruiter (vertrouwenspersoon Veilig Buitengebied LTO-Noord), Toon van der Stok (hoofdredacteur Grondig), Gijs van der Woerd (eigenaar loon- en akkerbouwbedrijf Van der Woerd) en Kees den Boer (eigenaar Den Boer Agri).

Bron en beeld: Platvorm Veilig Ondernemen

Deel dit artikel

Tags
rechts3

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Deutz-Fahr breidt 8-serie uit met nieuwe modellen en techniek
4 dec

Deutz-Fahr breidt 8-serie uit met nieuwe modellen en cabine

"Dankzij het wielstel kunnen wij op grotere afstanden oogsten"
4 dec

"Dankzij het wielstel kunnen wij op grotere afstanden oogsten"

Hilaire Van der Haeghe
2 dec

Hilaire Van der Haeghe lanceert CultiWise en PTx Trimble

Massey Ferguson
2 dec

Massey Ferguson met toekomstgerichte machines

Valtra
2 dec

Valtra zet in op slimme technologie

Toon meer

Speciaal voor jou! Nieuws over trekkers en mechanisatie

Topprestaties van de nieuwe Cervus CVT brengt Steyr verder dan ooit te voren

Farmax presenteert spitmachine LRP EVO op Agritechnica 2025

Farmax presenteert spitmachine LRP EVO op Agritechnica 2025

Loonbedrijf Vermote kiest voor Holaras Jumbo uitvoering met grasvork

Loonbedrijf Vermote kiest voor Holaras Jumbo uitvoering met grasvork

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2025 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
    • Nieuwsbrief
  • Terre Fermière (FR)