• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

deloonwerker.bedeloonwerker.be

  • Bemesting
  • Ruwvoer
  • Machines
  • Activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Vakpartners
    • Vredo
  • Abonneren & Meer
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)
  • icon

Väderstad lanceert de nieuwe Carrier XT 425-625

Eggen Grondbewerking 16 juni 2022

Väderstad introduceert de nieuwe schijveneg Carrier XT 425-625. Met een eenvoudige machine-instelling en roterende schijfassen is de Carrier XT gebouwd om het grondbewerkingsresultaat te optimaliseren, afhankelijk van de werkdiepte.

De Carrier XT is de nieuwste toevoeging aan de familie van schijveneggen. Die worden gebruikt voor snelle primaire grondbewerking en zaaibedvoorbereiding. Het kan alle veelzijdige uitdagingen van de moderne landbouw aan: van oppervlakkige grondbewerking tot een diepere bewerking.

Drie verschillende werkbreedtes

De schijveneg is verkrijgbaar in drie verschillende werkbreedtes: 4,25 meter, 5,2 5 meter of 6,25 meters. De machine kan worden geleverd als getrokken of gedragen uitvoering.  Alle modellen kun je uitrusten met een reeks opties voor zowel enkele als dubbele walsen.

Een belangrijk kenmerk van de schijveneg zijn de hydraulisch roterende schijfassen. Hierdoor is Carrier XT in staat om een correct snijvlak op geringe diepte te optimaliseren. Terwijl de diepteprecisie op diepere werkdiepten is verhoogd.

Voordelen hydraulisch roterende schijfassen Carrier XT

“Door de snijhoek naar de grond te vergroten, zal de schijf zijn penetratievermogen vergroten. Door de kantelhoek van de schijf te veranderen, wordt het uitsparingsoppervlak verschoven. Väderstad heeft veel onderzoek en kennis gedaan om deze invalshoeken te verfijnen om de veldprestaties te maximaliseren,” zegt Wolfram Hastolz, Director Tillage Product Management, bij Väderstad, en vervolgt:

“Als gevolg hiervan heeft Carrier XT de mogelijkheid om de schijfhoeken te optimaliseren tot de werkdiepte. Voor de boer is dit te zien in een volledige snijvlak op ondiepere werkdiepte, evenals een uitstekende dieptebehoud en verminderde bodemstroom op diepere werkdiepten. Beide factoren dragen bij aan een lager dieselverbruik.”

Carrier XT geschikt voor intensieve grondbewerking

De machine kan worden uitgerust met de 450mm disc, 470mm TrueCut disc of de oppervlakkige CrossCutter Disc. De schijfdiameter leidt tot een intensieve grondbewerking.

“Elke schijf is gebouwd van hoogwaardig Zweeds V-55 staal in onze eigen fabriek voor originele onderdelen, Väderstad Components. Dit zorgt voor een hoge slijtvastheid en langdurige veldprestaties,” vervolgt Wolfram Hastolz.

Première op DLG Field Days

De nieuwe schijveneg beleeft zijn officiële première op de Duitse veldtentoonstelling DLG Field Days in juni. Het is vanaf oktober 2022 te bestellen.

Bron: Homburg Holland

Deel dit artikel

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Top drie RMV Innovatie Awards 2025 bekend
2 feb

Top drie RMV Innovatie Awards 2025 bekend

25 jaar Catros-schijveneg: ontwikkeling in ondiepe grondbewerking
2 feb

25 jaar Catros-schijveneg: ontwikkeling in ondiepe grondbewerking

"Robots nemen twijfel weg"
29 jan

Ekobot wiedrobot aan de slag op Goeree-Overflakkee

Boerenprotesten: Vijf voor twaalf in Brussel
29 jan

Europese boerenprotesten onder de loep

Krampe
28 jan

Nieuwe productieruimte bij Krampe

Toon meer

Speciaal voor jou! Nieuws over eggen

25 jaar Catros-schijveneg: ontwikkeling in ondiepe grondbewerking

25 jaar Catros-schijveneg: ontwikkeling in ondiepe grondbewerking

"Slijtage levert onnodig veel tijd, geld en frustratie op"

“Slijtage levert onnodig veel tijd, geld en frustratie op”

Tijdens de komende editie van de Agritechnica in Hannover pakt Zocon uit met een reeks innovaties. Blikvanger is de geheel nieuwe Zocon Zaaiboom, die in Hannover haar primeur beleeft. Daarnaast toont de fabrikant uit Joure diverse doorontwikkelingen op het gebied van zaaitechniek, wiedeggen en vegen.

Zocon naar Hannover met nieuwe Zaaiboom en andere innovaties

Meer loonwerk nieuws:

Maak hier uw keuze:

bemesting

Gewas & ruwvoer

Landbouwmachines

Loonwerk activiteiten

Mechanisatie

Trekkers

Toon meer

Footer

Onze vakpartners

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Abonneren
  • Contact
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
deLoonwerker.nl

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Bemesting
  • Gewas en ruwvoer
  • Landbouwmachines
  • Loonwerk activiteiten
  • Mechanisatie
  • Trekkers
  • Partners
    • Vredo
  • Abonneren & meer
    • Abonneren
    • Trekker van de Week
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Contact
  • Terre Fermière (FR)